Posted on

Świat dorosłych jest dla dzieci w dużej mierze niezrozumiały, ale również nudny. Wszystko jest takie szare i w niczym nie przypomina pstrokatych zabawek, które uwielbiają dzieci. Dotyczy to również sprzętów domowych. Suszarka czy odkurzacz to elementy wyposażenia, które z pewnością nie cieszą się wielką sympatią dziecka. Nie dość, że nie prezentują się zbyt ciekawie, to jeszcze wydają nieprzyjemnie odgłosy.

O wiele lepiej by było, aby takie urządzenia grały wesołe melodie czy przynajmniej wydawały jakieś zabawne dźwięki. Do tego mogłyby być też kolorowe i wyposażone w błyskające lampki. Takich sprzętów oczywiście nie znajdziemy w sklepach RTV/AGD, ale już w sklepach z zabawkami jak najbardziej. Obok pluszaków, liczydeł czy instrumentów, możemy wyposażyć szafkę malucha w imitacje domowych sprzętów. Oczywiście nie musimy kupować pełnego wyposażenia, jednak przynajmniej jeden lub dwa przedmioty to dobry pomysł Taka zabawka z pewnością da maluchowi wiele radości.

Po pierwsze dlatego, że jest kolorowa i zwykle wydaje zabawne odgłosy. A po drugiej, ponieważ rodzice używają podobnych urządzeń. Maluch też chce się czasem poczuć dorosły, a przede wszystkim – chce robić to co mama i tata. Gdy mamusia sięga po własną suszarkę, córeczka może zrobić to samo. Kolorowe, plastikowe domowe sprzęty mają również walory edukacyjne.

Uczą dzieci wykorzystywania podstawowych urządzeń, które przydadzą się w dorosłym życiu. W dodatku liczne przyciski i tryby pracy to odpowiednia stymulacja kreatywnej strony dziecięcego umysłu.

www.knaf.pl