Posted on
www.mieszczanska15.pl lumbi.pl

Zabawki to niezbędne akcesoria w rozwoju dziecka. Nie tylko dostarczają rozrywki i urozmaicają czas, ale również rozwijają dziecięcą wyobraźnię, kreatywność i wiele umiejętności – zdolność logicznego myślenia, umiejętności manualne, społeczne, komunikacyjne, muzyczne, plastyczne i koordynację ruchową. Są zatem niezwykle ważnym elementem w życiu dziecka, szczególnie w wieku przedszkolnym, który poznaje otaczający go świat. Przy wyborze zabawek warto stawiać na ich jakość, a nie na ich ilość. Choć nawet zwykła lalka czy pluszak pomagają rozwinąć empatię i zapewniają poczucie bezpieczeństwa.

Jednak zamiast dwudziestej lalki dla malucha, warto kupić innego rodzaju gadżet. Poniżej znajdziesz listę najlepszych zabawek dla dziecka w wieku przedszkolnym.

Zabawki ruchowe dla przedszkolaka

Dziecko w wieku przedszkolnym to dziecko, które potrzebuje sporo ruchu. Chodzi, biega, chowa się… Warto zadbać o to, by dziecko było aktywne, a nie spędzało czas przed telewizorem. Z tego też powodu zapewnijmy przedszkolakowi odpowiednie zabawki, które zachęcą go do ruchu.

Może być to piłka, kręgle, dywanik do gry w klasy, mata taneczna czy popularna gra twister. Takie zabawki ruchowe sprawią, że dziecko zacznie się więcej ruszać i ćwiczyć mięśnie. Zapewni to lepszy rozwój fizyczny, a co za tym idzie – większą odporność na choroby.

Klocki dla przedszkolaków

Kolejne zabawki, które warto kupić dzieciom w wieku przedszkolnym i młodszym to klocki. Zwykłe, drewniane, zdobione różnymi wzorami, albo takie kolorowe, wykonane z tworzywa sztucznego.

Do budowania wieży i tworzenia bardziej skomplikowanych budowli. Dziecko będzie mogło doskonalić swoje zdolności manualne, ale i cierpliwość. Zabawa w klocki bez wątpienia rozwija wyobraźnię i wpływa na myślenie przestrzenne.

Pluszaki, przytulanki, lalki

Zwykły pluszowy miś czy lala to zabawki, których dziecko także potrzebuje. Ulubiony miś zapewni dziecko poczucie bezpieczeństwa i poprawi humor.

Pluszaki stają się bardzo często pierwszymi przyjaciółmi dziecka – maluch uczy się empatii i i odpowiedzialności.

Puzzle i układanki dla maluchów

Przedszkolaki lubią układać także puzzle. Dla młodszych odpowiednie będą takie duże, piankowe. Dla tych starszych możemy wybrać zestawy złożone z mniejszych elementów, składające się z wielu puzzli. Układanki rozwijają pamięć, zdolność logicznego myślenia, a nawet zdolności matematyczne!.

drewniany pociąg z wagonami