Posted on
Foxy Family

Przedszkola zazwyczaj obfitują w różnego rodzaju zabawki dla dzieci – małe kuchnie z naczyniami, straganiki z warzywami i owocami, sklepowe wózki z produktami, wielkie piankowe klocki, tablice do rysowania czy namioty… Nic więc dziwnego, że dziecko chciałoby mieć część takich zabawek w swoim domu! To świetne zabawki sytuacyjne, które rozwijają wyobraźnię dziecka, uczą odgrywania ról i społecznych umiejętności. Są też źródłem rozrywki, co ma oczywiście niemałe znaczenie dla malucha! Dlatego warto pomyśleć o zabawkach specjalnie do pokoju dziecka w wieku przedszkolnym, które nie znudzą się tak szybko i nie zostaną rzucone w kąt. Co to może być?

Dywan – klasy, tor samochodowy albo łąka

W pokoju dziecka zamiast zwykłego dywanu, możesz wybrać dywan oryginalny – taki z nadrukiem toru samochodowego, ulicy z domkami, kwiecistej łąki czy popularnej gry w klasy.

Taki dywan będzie niezwykłą ozdobą dziecięcego pokoju, ale też wspaniałą zabawką pomagającą rozwijać wyobraźnię dziecka! W sklepach znajdziesz dywaniki i cale wykładziki z przeróżnymi wzorami. Uwaga! Jeśli dziecko ma alergię na kurz, lepiej zrezygnuj z dywanu i zdecyduj się na same panele. Z materiału trudniej będzie usunąć kurz i zabrudzenia.

Tablica do rysowania kredą lub mazakami

U dzieci w wieku przedszkolnym należy rozwijać rożnego rodzaju zdolności. Również te plastyczne. Dlatego tak ważne są zajęcia z rysowania, malowania, wyklejania, wycinania czy tworzenia figurek z plasteliny.

W dziecięcym pokoju możesz ustawić małą tablicę – do rysowania kredą lub mazakami. Dziecko może na takiej tablicy tworzyć swoje dzieła plastyczne, ale również uczyć się pisania literek czy malowania szlaczków. Jeśli coś pójdzie nie tak, zawsze część rysunku można zmazać gąbką i poprawić dzieło.

Tablica będzie również świetnym rekwizytem do zabawy w szkołę lub przedszkole chatka kubusia puchatka – dzieci uwielbiają tego typu zabawy sytuacyjne, które polegają na odrywaniu ról!

Fotel do bujania lub koń na biegunach

Dzieci uwielbiają różnego rodzaju bujaki dla dzieci. W pokoju przedszkolaka możesz śmiało ustawić tego typu gadżet. Może być to bujany fotele dla dzieci w kształcie półksiężyca, statku kosmicznego lub samochodu.

Sprawdzi się także klasyczny, piękny drewniany koń na biegunach.

www.polskieczesci.pl