Posted on

Endoproteza może znacząc ułatwić życie osobom, które cierpią z powodu różnego rodzaju zwyrodnień. Istnieją jednak także przeciwskazania, które stanowią znaczącą przeszkodę dla wprowadzenia sztucznego stawu.

Kiedy powinno się je zastosować, a kiedy nie? Przede wszystkim endoprotezę wykorzystuje się w przypadku, gdy stawy pacjenta są w fatalnym stanie. Korzysta się z nich także w przypadku chorób reumatycznych związanych z chociażby kręgosłup.

W przypadku niektórych złamań kości udowej, także zaleca się zastosowanie endoprotezy. Jakie są przeciwskazania przy jej użyciu? Przede wszystkim powinniśmy być zdrowi – wszelkie infekcje czy też nawet ogólne gorsze samopoczucie traktowane jest jako jeden z czynników, który powinien wpłynąć na przełożenie wprowadzenia endoprotezy do organizmu.

Z czynników bardziej konkretnych, lekarz powinien najpierw zbadać podstawowe parametry krzepnięcia przed zabiegiem. Nie powinno się stosować endoprotezy w przypadku znacznej otyłości, a także w sytuacji, gdy pacjent cierpi na chorobę zakrzepowo-zatorową.

www.baliccy-art.pl