Posted on
szkolenia cukiernicze poznań biuro tłumaczeń perski

O ile masz wpływ na liczebność grup przybywających na szkolenia, postaraj się, by ilość osób nie przekroczyła dwudziestu. To stosunkowo mała grupa ludzi, a fakt ten ciągnie za sobą szereg zalet z punktu widzenia skuteczności kursu. Mała grupa to przede wszystkim mniejsza ilość osób do ogarnięcia.

Gdy prowadzisz szkolenie, dobrze jest podtrzymywać aktywność wszystkich uczestników kursu. Warto nawiązywać kontakt wzrokowy i prowadzić dialog z kolejnymi osobami. Przy stu osobach nie jest to możliwe, przy dwudziestu j- ak najbardziej.

Mniejsza grupa to także mniejszy stres. Zarówno dla prowadzącego, jak i odbiorców. Zrelaksowany i pewny siebie trener skuteczniej przekaże informacje i łatwiej zainteresuje słuchacza.

Natomiast odbiorcy chętniej zaangażują się w rozmowę lub zdecydują się zadać pytanie, gdy będzie to oznaczało wystąpienie przed dwudziestoma osobami, a nie przykładową setką. W przypadku ćwiczeń, możesz dodatkowo podzielić uczestników na jeszcze mniejsze grupy. To sprzyja integracji i dobrej atmosferze.