Posted on
medestetycznabutowska.pl Joga Nova

Niektóre sposoby modyfikowania ciała jeszcze do niedawna uznawane były za typowe dla pierwotnych grup etnicznych. Z czasem jednak wiele z nich znajduje swoje miejsce również w cywilizowanym świecie.

Tak właśnie stało się ze skaryfikacją, która dziś, zaraz obok tatuażu i piercingu stanowi coraz popularniejszy sposób dekorowania swojego ciała. Nie da się jednak ukryć, że skaryfikacja jest praktyką, która dla wielu osób może wydawać się przerażająca.

Zabieg tego typu polega na nacinaniu, wypalaniu lub zadrapywaniu skóry w taki sposób, aby w wybranych miejscach wytworzyła się jasna tkanka bliznowa. Uszkadzanie skóry w umiejętny sposób może prowadzić do powstawania na ciele pożądanych wzorów.

Nic dziwnego, że tego typu modyfikacje ciała mogą zadziwiać wiele osób. Zwykle zmagamy się z tym, by jak najszybciej usunąć blizny, które znajdują się na naszym ciele, a przynajmniej sprawić, by były mniej widoczne.

Dla osób, które na co dzień zmagają się z takim problemem, celowe okaleczanie swojego ciała może pozostawać całkowicie niezrozumiałe. Decydując się na taki zabieg, warto również pamiętać, że jego wykonanie jest praktycznie nieodwracalne.