Posted on
mentoring online Biuro tłumaczeń

Wiele osób uważa, że reforma edukacyjna skracająca czas nauki w szkole podstawowej i wprowadzająca 3-letnie gimnazja, to najgorsze, co do tej pory zrobiono polskiej szkole. Czy jednak rzeczywiście poprzedni system, w którym uczniowie tylko raz zmieniali szkołę był lepszy niż obecny? Wśród argumentów przemawiających za podstawówką składającą się z ośmiu klas pojawia się m.

in. przebywanie uczniów przez tyle lat w tej samej szkole.

Dzięki temu młodzież dorastała razem, nawiązywała trwalsze przyjaźnie, a nauczyciele lepiej znali swoich podopiecznych, a co za tym idzie wiedzieli na co ich stać i czego mogą od nich wymagać. Dziś młodzież praktycznie co trzy lata zupełnie zmienia swoje otoczenie, a to według ekspertów nie wpływa na nią pozytywnie.

Przeciwnicy gimnazjów uważają także, że przez ich wprowadzenie obniżył się poziom nauczania w polskich szkołach. Wydaje się jednak, iż nie jest to rezultat wprowadzenia nowego etapu nauki, ale zmian w programie nauczania.

W większości opiera się on na testach i zadaniach z kluczem, co powoduje, że uczniowie są wyszkoleni w sposobie ich rozwiązywania, ale tak naprawdę nie potrafią wykorzystywać posiadanej wiedzy.

www.jurata-muza.pl