Posted on
www.waytoimagine.com www.aptekarska.pl

Nie istnieje z góry narzucony ideał piękna. Kanon tego, co można uznać za estetyczne, a co nie, znacznie zmienia się wraz z biegiem lat. Nadal jednak nie staje się on niepodważalną wyrocznią – każdy z nas może samodzielnie oceniać, co mu się podoba, a co nie.

To samo stwierdzenie odnosi się również do tego, jak postrzegamy sami siebie. Niewielu ludzi potrafi całkowicie bezkrytycznie zaakceptować to, jak wyglądają. Powszechnie uważa się, że ten problem dotyczy przede wszystkim kobiet, które zawsze potrafią znaleźć na swoim ciele jakiś nadprogramowy kilogram lub wskazać inny, często niezauważalny dla postronnych osób defekt, który spędza im sen z powiek.

Wbrew panującym stereotypom, problemy z akceptacją własnego ciała dotykają również przedstawicieli płci męskiej. Między innymi z tego powodu ludzie na przestrzeni lat wynajdywali coraz to nowe sposoby na to, jak zmodyfikować swoje ciała. Niektóre z zabiegów tego typu mają na celu upiększenie ciała, zadaniem innych zaś jest zmniejszenie widoczności ewentualnych wad.

Niektóre z praktyk modyfikowania ciała na stałe zakorzeniły się w kulturze, a ich wykonywanie nikogo już nie dziwi. Inne zaś nadal budzą powszechne zaskoczenie.

www.protetykazebow.pl