Posted on
www.garwoszlaki.pl

Zabawki dla przedszkolaków, czyli dla dzieci powyżej roku, to naprawdę przeogromny wybór! Różne zabawki dostosowane są do różnego wieku – dla roczniaków, dwulatków, trzylatków, czterolatków i pięciolatków. W sklepach znajdziemy różne zestawy puzzli, układanek, klocków, a także komplety do malowania, rysowania, modelowania. Dostępne są także instrumenty muzyczne, zabawki sytuacyjne, jeździki, namioty, domki i zabawki interaktywne… Można wymieniać bez końca. Ale jakie zabawki dla przedszkolaków okażą się najlepszym wyborem? Zobacz propozycje dla dziewczynek i chłopców, dla dzieci młodszych i starszych.

Tych spokojniejszych i bardziej aktywnych.

Zabawki edukacyjne dla przedszkolaków

Pierwszą kategorią zabawek, na która warto zwrócić uwagę przy wyborze akcesoriów do zabawy dla dzieci, są zabawki edukacyjne. Nie tylko dostarczają rozrywki, ale i pomagają rozwijać dziecięce umiejętności! Dzieci mogą w ten przyjemny sposób zdobywać wiedze o otaczającym je świecie. Zabawki edukacyjne to na przykład puzzle, gry interaktywne, tematyczne zagadki, układanki typu memo i wiele innych.

Zabawki sytuacyjne

Kolejna kategoria zabawek, które nie tylko bawią, ale i uczą. W tym przypadku uczą różnych umiejętności społecznych poprzez odgrywanie ról. Dziewczynki chętnie opiekują się lalkami bobasami, ubierają je, zmieniają pieluchy, karmią i wożą w wózku. Chłopcy lubią jeździć samochodzikami, organizować wyścigi, ustawiać je w piętrowym garażu.

Zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców sprawdzą się małe kuchnie z zabawkowymi naczyniami i produktami spożywczymi, a także zestawy lekarza, kasjera czy majsterkowicza. To realistyczne zabawki, które rozwijają wyobraźnię.

Klocki i układanki, czyli akcesoria rozwijające zdolności manualne

W zbiorze dziecięcych zabawek powinny znaleźć się zabawki rozwijające sprawność manualną. Są to mniejsze lub większe klocki, a także układanki.

Zabawa klockami ma spory udział w rozwoju dziecka – pomaga rozwinąć funkcje poznawcze, myślenie logiczne, a nawet umiejętności społeczne! W sklepach znajdziemy zestawy klocków z ulubionymi, dziecięcymi bohaterami – księżniczkami, elfami, super-bohaterami, postaciami z bajek.

Zestawy kreatywne dla dzieci w wieku przedszkolnym

Kolejne dobre zabawki dla przedszkolaka to zestawy kreatywne. Dla mniejszych dzieci będą to zestawy do malowania palcami, do wyrabiania różnych rzeczy z masy plastycznej czy zabawa piaskiem kinetycznym. Dla starszych dzieci możemy kupić już komplety do wyrobu biżuterii, hodowlę kryształów czy zestaw do domowych sadzonek.

Wszystkie tego typu zabawki rozwijają dziecięcą kreatywność i zdolności manualne!.