zespół cieśni kanału nadgarstka poznań

Kolano to bardzo ważny narząd ruchu, a jego kontuzje zazwyczaj są niestety bardzo poważne i ciężkie do wyleczenia. Co powinnismy o nich wiedzieć? Jedną z najpoważniejszych kontuzji jest uszkodzenie więzadeł kolana. Na jego skutek często nasze kolano jest niestabline, leczenie może trwać nawet ponad rok, a konsekwencje urazu mogą się ciągnać za nami przez całe życie.

Kontuzje więzadeł są rezultatem skręcenia. To kontuzja, która bardzo często dotyka profesjonalnych sportowców, a wcześniej nawet często kończyło karierę wielu z nich. „Popularnym” urazem są także problemy z łąkotkami.

W kolanie występują dwie łąkotki – boczna i przyśrodkowa. Ich kontuzji możemy doznać z dwóch przyczyn – z powodu przeciążenia lub silnego skręcenia kolana, które zdarzają się najczęściej podczas uprawiania sportu. Dokuczliwą kontuzją jest również uszkodzenie chrząstki stawowej.

Często występują one „w pakiecie” z uszkodzeniem łąkotki. Jako przyczynę tego urazu najczęściej podaje się nadwagę, który ma przecież swój wpłw takze na staw kolanowy.