Posted on

Wszczepianie implantów podskórnych stanowi bardzo inwazyjny sposób modyfikowania ciała. Tego typu ozdabianie wykonywane jest podczas zabiegu chirurgicznego, a implant umieszczany jest pod skórą, w taki sposób, by móc zrosnąć się z tkanką.

Ze względu na wysoki stopień inwazyjności tego dekorowania ciała, warto wiedzieć, na co warto zwrócić uwagę, jeśli się na niego zdecydujesz. Ogromne znaczenie ma tutaj miejsce, w którym zostanie wykonany zabieg – powinno być sterylnie czyste i posiadać certyfikowany sprzęt.

Odpowiednie kwalifikacje powinna posiadać również osoba, która wykonuje tego typu zabieg. Ważne jest jednak to, co po dokonaniu modyfikacji zrobi osoba, która się na nią zdecyduje.

Szczególne wrażenie ma tutaj higiena – miejsca, w których powstają szwy, powinno się przemywać płynami antyseptycznymi. Szwy zostają zdjęte zwykle po 10-12 dniach.

Jednak unieruchomienie implantu pod skórą w taki sposób, by jego trójwymiarowy kształt stał się wyraźny, może zająć nawet 3 miesiące. Warto pamiętać, że po źle założonym implancie może pozostać szpecąca blizna.

Ponadto zawsze istnieje zagrożenie pojawienia się infekcji bakteryjnej lub wirusowej. Wyjątkowe niebezpieczeństwo niesie ze sobą również odrzucenie implantu przez organizm.

https://idealbeauty.pl/oferta/zabiegi-kosmetologiczne-warszawa/