optykpiekary16.pl badanie potencjałów wzrokowych

Mikrodermabrazja to zabieg cieszący się ogromną popularnością wśród kobiet na całym świecie. Na czym dokładnie polega ten zabieg, który niemal natychmiast znacząco poprawia wygląd naszej skóry? Mikrodermabrazja to po prostu głębokie oczyszczanie naskórka, a jak wiadomo ten etap pielęgnacji jest niezbędny do uzyskania ładnego wyglądu skóry. Podczas wykonywania zabiegu kolejne warstwy naskórka ścierane są dzięki precyzyjnie kontrolowanemu strumieniowi mikrokryształków.

Jest to zabieg dość młody – w latach 80. XX wieku uprawnienia do jego wykonywania mieli wyłącznie dermatolodzy. Dziś oferuje go większość gabinetów kosmetycznych i salonów odnowy biologicznej.

Mikrodermabrazję możemy podzielić na trzy rodzaje. Pierwsza z nich to metoda diamentowa, która polecana jest głównie do skóry wrażliwej. Drugi typ zabiegu to mikrodermabrazja korundowa, gdzie używa się kryształków glinu.

Ostatni rodzaj zabiegu wykonywany jest za pomocą tlenu i soli fizjologicznej – to właśnie one złuszczają martwy naskórek.