Posted on
endoproteza stawu kolanowego poznań badanie wzroku optykopalinski

Masaż chińską bańka, jak wskazuje sama nazwa, ma swoje korzenie w Chinach, gdzie jest bardzo popularną formą relaksacji. W Europie i Stanach Zjednoczonych ten zabieg odnowy biologicznej zyskał ogromną popularność przede wszystkim dzięki swojemu działaniu antycellulitowemu. Nie jest to jednak jego jedyne zastosowanie.

Masaż chińską bańką wykorzystuje się również, aby zminimalizować ból po wszelkiego rodzaju kontuzjach czy przetrenowaniu. Zabieg ten ma bowiem zbawienny wpływ na bolący kręgosłup, a także problemy mięśniowe i stawowe. Ponadto stosuje się go także do zwalczania bólu migrenowego i nerwowego.

W kosmetyce masaż bańką chińską używany jest głównie jako zabieg antycellulitowy oraz zmniejszający widoczność rozstępów. Można dzięki niemu także wymodelować sylwetkę. W zależności od potrzeby masaż bańką chińską trwa od 15 minut do nawet godziny.

Podczas zabiegu na skórze mogą powstać niewielkie wybroczyny, podobne do siniaków. Nie trzeba się jednak tym przyjmować – znikną maksymalnie po kilku godzinach od masażu.

www.hppskoki.pl