Posted on
https://mentornow.pl/mentoring-biznesowy-czym-jest-i-dlaczego-warto/

Liceum to okres trudnych życiowych wyborów. To właśnie wtedy młodzi ludzie musza wybrać, co chcieliby robić w swoim dalszym życiu. Większość z nich zdaje sobie sprawę, że matura w obecnych czasach to za mało, aby mieć szansę na znalezienie dobrej pracy.

Dlatego też znacząca część maturzystów decyduje się podjąć studia wyższe. Czy jednak jest to jedyna możliwość dalszego kształcenia? Oczywiście, że nie. Polski system edukacji zakłada, że osoby kończące liceum ogólnokształcące mogą podjąć naukę w szkołach policealnych.

Podjęcie tego typu kształcenia sprawi, iż zdobędziemy konkretny zawód i od razu będziemy mogli podjąć pracę. Nie da się jednak ukryć, że największe możliwości daje nam podjęcie oraz ukończenie studiów wyższych. Wbrew opinii, które od jakiegoś czasu krążą w społeczeństwie, to właśnie wyższe wykształcenie sprawia, iż mamy najlepsze perspektywy na rynku pracy.

Nie warto jednak podejmować studiów, jeśli nie jesteśmy przekonani czy dany kierunek to rzeczywiście coś, co nas interesuje. W przeciwnym razie na pewno nie będziemy z naszej edukacji zadowoleni.

tłumaczenia Rumuński