Spoglądając na to miasto można powiedzieć, że ono całe jest jednym wielkim, pięknym zabytkiem. Dużo czasu potrzeba, żeby zobaczyć wszystkie ciekawe miejsca, bo jest ich w Krakowie mnóstwo. Zaczynając od tych najbardziej znanych i okazałych jak Wawel i Stary Rynek, a skończywszy na pojedynczych secesyjnych kamienicach.

Gdzieś jeszcze pomiędzy nimi znajdują się niezwykłe budowle sakralne z różnych epok, pomniki, parki, rynki, place. Przyciągają też uwagę obiekty uniwersyteckie, szkolne, teatralne, bo wszystkie są urokliwymi zabytkami.Wyjątkowej urody jest budynek Teatru im.

Juliusza Słowackiego. Jego bardzo bogata architektura została oceniona najwyżej w Europie wśród budynków teatralnych. Warto się tu zatrzymać i zapoznać z historią tego miejsca.

Kiedyś pełniło ono rolę Teatru Narodowego i związane było z nim wiele znanych, ważnych osób. Od samego początku, czyli od 1893 roku, Teatr miał wspaniałych dyrektorów, pracowali tu znakomici polscy aktorzy, zawsze są w nim przedstawiane wartościowe sztuki.