Posted on
zabiegi kosmetologiczne Warszawa

Niektóre sposoby modyfikacji ciała, takie jak tatuaże czy piercing, stają się niemal codzienną częścią naszej kultury. Zawsze znajdują się więc ludzie, którzy, chcąc wyróżnić się z tłumu, muszą poszukiwać na to coraz to nowych sposobów.

Między innymi z tego powodu można napotkać coraz to nowe techniki zdobienia ciała. Jedną z nich jest wszczepianie implantów podskórnych.

Specyficzną cechą tego typu zdobienia ciała jest fakt, że po wykonaniu zabiegu, umieszczenie implantu pod skórą daje efekt 3D. Stanowi to dość ciekawe urozmaicenie na tle modyfikacji polegających na skaryfikacji lub tradycyjnym tatuażu.

Nie da się jednak ukryć, że efekt osiągany za pomocą tego typu zabiegów dla wielu osób może być nieco przerażający. Implanty mogą mieć dowolne kształty, a także zostać umieszczone niemal w każdym miejscu na ciele: na głowie, rękach, nogach, tułowiu, a w skrajnych przypadkach również na narządach intymnych.

Warto wiedzieć, że modyfikację ciała polegającą na umieszczeniu implantów podskórnych, wykonuje się podczas zabiegu chirurgicznego. Implant wkładany jest w wyciętą w skórze kieszonkę, która następnie zostaje zaszyta.

Tkanka, podczas zrastania się, przylega do implantu, a to uniemożliwia jego przesuwanie się.

www.bezparadontozy.pl