Posted on
www.warsawstartupgame.pl małe dyski sensoryczne

Czas na pierwsze edukacyjne zabawki z prawdziwego zdarzenia jest wtedy, gdy dziecko osiąga wiek dwóch lat. Dwulatki bardzo dobrze potrafią już kontrolować własne ciało i chętnie wykorzystują jego możliwości. Chodzenie, bieganie czy przestawianie różnych rzeczy sprawia im wiele przyjemności. Nic dziwnego, że takie maluchy sprawiają wrażenie, jakby miały zbyt wiele energii.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by tę skumulowaną energię wykorzystać do celów edukacyjnych. To właśnie dla dzieci w tym wieku odpowiednimi zabawkami są różnego rodzaju jeździki czy pchacze. Może i z perspektywy dorosłego pchanie wózka nie jest czynnością bardzo zabawną, ale dwuletnie dziecko widzi tu ogromny potencjał zabawy. Z kolei, gdy maluch już usiądzie i zechce pobawić się w miejscu, możemy mu podsunąć wszelkie układanki czy labirynty do rozwiązywania.

Czy dwulatek jest gotów na takie wyzwania? Oczywiście że tak. To wiek, w którym dziecko rozwinęło również umysł na tyle mocno, że chętnie korzysta z własnych zdolności intelektualnych. Dwulatek potrafi też dobrze zapamiętywać i tworzyć własne teorie, które okazują się pomocne w grach edukacyjnych. Co jednak dokładnie oznaczają gry edukacyjne w tym wieku? Czego właściwie mają one uczyć? Oczywiście najbardziej podstawowej wiedzy.

Dziecko może poznawać pierwsze liczby czy literki. Dobrym pomysłem jest również stawianie na trenowanie pamięci. Nazwy kolorów czy zwierząt to właściwy kierunek. Dwa lata to również odpowiedni wiek, by dziecko zaczęło się uczyć muzyki.

https://edumax.com.pl/