Posted on

Dziecko w wieku przedszkolnym odkrywa świat i rozwija swoje umiejętności poprzez zabawę. Każda zabawkami, nawet zwykły pluszak, lalka czy samochodzik, ma wpływ na rozwój wyobraźni dziecka. W sklepach dostępne są też różnego rodzaju zabawki edukacyjne i zestawy kreatywne, które wspierają rozwój malucha. Przedszkolaków warto wprowadzać też w świat muzyki. I to już od najmłodszych lat! Instrumenty zabawkowe, szczególnie te wykonane z wysokiej jakości materiałów, będą nie tylko dostarczały maluchowi rozrywki, ale i rozwijały jego zdolności muzyczne! To może być pierwszy krok do nauki grania na prawdziwym instrumencie w przyszłości. W sklepach znajdziemy przeróżne instrumenty dla dzieci w wieku 3-5 lat. Pięknie prezentują się zabawki wykonane z drewna – są trwałe i estetyczne. Drewno jest naturalnym materiałem, dlatego nie ma obaw o bezpieczeństwo dziecka.

Różne zabawki muzyczne dla dzieci

Zabawkowe instrumenty muzyczne mogą przybierać naprawdę różne formy! W pierwszych miesiącach życia wystarczy dziecku grzechotka czy pozytywka, ale dla starszaków możemy kupić klawisze, cymbałki, mikrofon z funkcją karaoke, kastaniety, marakasy, tamburyn, bębenek, gitarę czy małe pianino. Możliwości jest naprawdę wiele. To również doskonały prezent dla dziecka w wieku przedszkolnym. Zabawkowe instrumenty nie tylko dostarczają świetnej rozrywki, ale i wpływają na rozwój dziecięcych umiejętności. Rytm i muzyka ma znaczący udział w rozwoju dziecka.

Jakie zabawki muzyczne wybrać dla dziecka?

Z muzycznych zabawek, czyli instrumentów, możesz wybrać dla dziecka:

  • Kastaniety – w kształcie żabki, biedronki czy innych zwierzątek. Są proste w obsłudze.

    To instrument składający się z dwóch muszelek złączonych gumką. Uderzające o siebie muszelki wydają klekoczące dźwięki.

  • Bębenek – równie prosty w obsłudze instrument, będzie świetną zabawką, ale i piękną ozdobą dziecięcego pokoju. Do bębenka dołączone są dwie drewniane pałeczki.
  • Mały fortepian – doskonały pomysł na prezent. Przedszkola będzie mógł zagrać na nim swoje pierwsze utwory. Do takiego instrumentu producenci bardzo często dołączają nuty.
  • Instrument 4 w 1 – czyli połączenie bębenka, cymbałków, metalowego talerza i guiro w jednym instrumencie.
  • Guiro – instrument pochodzenia indiańskiego. Na powierzchni znajdują się poprzeczne wyżłobienia, wyglądające jak tarka, które pociera się drewnianą pałeczką.
  • Gitara elektryczna lub akustyczna – dostępne są gitary w klasycznych kształtach lub np. w kształcie pieska czy żyrafy.
  • Cymbałki – drewniane cymbałki z metalowymi blaszkami. Do instrumentu dołączone są pałeczki.

.